Znakowanie wyrobów medycznych, czyli wszystko co musisz wiedzieć o UDI

   NiceLabel umożliwia projektowanie etykiet zgodnych z UDI

   IBCS Poland gotowe na UDI

   Już wymaga tego Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków, a wkrótce tym śladem pójdzie także Komisja Europejska. O czym mowa? O tzw. UDI, czyli o Unikalnej Identyfikacji Wyrobów Medycznych. I choć czasu na jej wdrożenie jeszcze trochę zostało, to my jesteśmy na to gotowi już teraz.

   Zobacz więcej
   kod udi wyroby medyczne
   Dla kogo jest UDI

   Co zmieni się w przepisach dotyczących wyrobów medycznych

   Producenci wyrobów medycznych będą zobowiązani do stosowania na nich nowych oznaczeń. Na etykietach i opakowaniach pojawią się specjalne kody. Wynika to z przepisów, dotyczących tzw. UDI, czyli Unikalnej Identyfikacji Wyrobów Medycznych.

   Zobacz więcej

   Dla kogo jest UDI, czyli słów kilka o identyfikacji wyrobów medycznych

   Na etykietach i opakowaniach różnych wyrobów medycznych wkrótce pojawią się nowe oznaczenia. To efekt opracowania tzw. UDI, czyli Unique Device Identification. To system przeznaczony do właściwej identyfikacji urządzeń medycznych.

   Zobacz więcej
   kod UDI od kiedy obowiązuje
   wyroby medyczne

   UDI krok po kroku

   Od 26 maja 2021 roku na części etykiet i opakowań wyrobów medycznych pojawią się specjalne kody. Kolejne będą umieszczane stopniowo – aż do 2025 roku. Dzięki temu rozwiązaniu, służącemu do oznaczania i identyfikacji urządzeń medycznych w łańcuchu dostaw opieki zdrowotnej, poprawi się bezpieczeństwo samych pacjentów. Wszystko w ramach tzw. UDI.

   Zobacz więcej

   W jakich przypadkach obowiązuje UDI? Sprawdź szczegółową klasyfikację producentów

   Na terenie Unii Europejskiej, podobnie jak już to się dzieje w Stanach Zjednoczonych, będą obowiązywać przepisy dotyczące tzw. UDI. Chodzi o Unikalną Identyfikację Wyrobów Medycznych. W praktyce: wszystkie tego typu rzeczy będą specjalnie znakowane – zarówno na etykietach, jak i opakowaniach.

   Zobacz więcej
   wydruk etykiety UDI

   Techniczne aspekty nowego wzoru kodu kreskowego UDI

   Coraz więcej wyrobów medycznych będzie znakowanych w jednolity sposób. Dzięki temu, zarówno procesy biznesowe w obszarze ochrony zdrowia, jak i bezpieczeństwo pacjentów mają się wyraźnie poprawić.

   Zobacz więcej

   UDI – jakie to ma korzyści

   Wyroby medyczne – w ich identyfikacji pomoże tzw. UDI, czyli Unikalna Identyfikacja Wyrobów Medycznych. Chodzi o zastosowanie takich oznaczeń, by przy użyciu niewielu znaków, zakodować jak najwięcej informacji – tak, by szybko i precyzyjnie rozpoznać z jakim produktem mamy do czynienia.

   Zobacz więcej
   produkacja maseczek

   Znakowanie wyrobów medycznych, czyli wszystko co musisz wiedzieć o UDI