Znakowanie wyrobów medycznych, czyli wszystko co musisz wiedzieć o UDI

NiceLabel umożliwia projektowanie etykiet zgodnych z UDI

IBCS Poland gotowe na UDI

Już wymaga tego Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków, a wkrótce tym śladem pójdzie także Komisja Europejska. O czym mowa? O tzw. UDI, czyli o Unikalnej Identyfikacji Wyrobów Medycznych. I choć czasu na jej wdrożenie jeszcze trochę zostało, to my jesteśmy na to gotowi już teraz.

Zobacz więcej
IBCS Poland UDI
dla kogo jest UDI

Co zmieni się w przepisach dotyczących wyrobów medycznych

Producenci wyrobów medycznych będą zobowiązani do stosowania na nich nowych oznaczeń. Na etykietach i opakowaniach pojawią się specjalne kody. Wynika to z przepisów, dotyczących tzw. UDI, czyli Unikalnej Identyfikacji Wyrobów Medycznych.

Zobacz więcej

Dla kogo jest UDI, czyli słów kilka o identyfikacji wyrobów medycznych

Na etykietach i opakowaniach różnych wyrobów medycznych wkrótce pojawią się nowe oznaczenia. To efekt opracowania tzw. UDI, czyli Unique Device Identification. To system przeznaczony do właściwej identyfikacji urządzeń medycznych.

Zobacz więcej
UDI krok po kroku

UDI krok po kroku

Od 26 maja 2021 roku na części etykiet i opakowań wyrobów medycznych pojawią się specjalne kody. Kolejne będą umieszczane stopniowo – aż do 2025 roku. Dzięki temu rozwiązaniu, służącemu do oznaczania i identyfikacji urządzeń medycznych w łańcuchu dostaw opieki zdrowotnej, poprawi się bezpieczeństwo samych pacjentów. Wszystko w ramach tzw. UDI.

Zobacz więcej

W jakich przypadkach obowiązuje UDI? Sprawdź szczegółową klasyfikację producentów

Na terenie Unii Europejskiej, podobnie jak już to się dzieje w Stanach Zjednoczonych, będą obowiązywać przepisy dotyczące tzw. UDI. Chodzi o Unikalną Identyfikację Wyrobów Medycznych. W praktyce: wszystkie tego typu rzeczy będą specjalnie znakowane – zarówno na etykietach, jak i opakowaniach.

Zobacz więcej
producenci urządzeń medycznych
IBCS Poland gotowe na UDI

Techniczne aspekty nowego wzoru kodu kreskowego UDI

Coraz więcej wyrobów medycznych będzie znakowanych w jednolity sposób. Dzięki temu, zarówno procesy biznesowe w obszarze ochrony zdrowia, jak i bezpieczeństwo pacjentów mają się wyraźnie poprawić.

Zobacz więcej

UDI – jakie to ma korzyści

Wyroby medyczne – w ich identyfikacji pomoże tzw. UDI, czyli Unikalna Identyfikacja Wyrobów Medycznych. Chodzi o zastosowanie takich oznaczeń, by przy użyciu niewielu znaków, zakodować jak najwięcej informacji – tak, by szybko i precyzyjnie rozpoznać z jakim produktem mamy do czynienia.

Zobacz więcej
UDI korzysci

Znakowanie wyrobów medycznych, czyli wszystko co musisz wiedzieć o UDI