Znakowanie wyrobów medycznych, czyli wszystko co musisz wiedzieć o UDI

  NiceLabel umożliwia projektowanie etykiet zgodnych z UDI

  IBCS Poland gotowe na UDI

  Już wymaga tego Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków, a wkrótce tym śladem pójdzie także Komisja Europejska. O czym mowa? O tzw. UDI, czyli o Unikalnej Identyfikacji Wyrobów Medycznych. I choć czasu na jej wdrożenie jeszcze trochę zostało, to my jesteśmy na to gotowi już teraz.

  Zobacz więcej
  kod udi wyroby medyczne
  Dla kogo jest UDI

  Co zmieni się w przepisach dotyczących wyrobów medycznych

  Producenci wyrobów medycznych będą zobowiązani do stosowania na nich nowych oznaczeń. Na etykietach i opakowaniach pojawią się specjalne kody. Wynika to z przepisów, dotyczących tzw. UDI, czyli Unikalnej Identyfikacji Wyrobów Medycznych.

  Zobacz więcej

  Dla kogo jest UDI, czyli słów kilka o identyfikacji wyrobów medycznych

  Na etykietach i opakowaniach różnych wyrobów medycznych wkrótce pojawią się nowe oznaczenia. To efekt opracowania tzw. UDI, czyli Unique Device Identification. To system przeznaczony do właściwej identyfikacji urządzeń medycznych.

  Zobacz więcej
  kod UDI od kiedy obowiązuje
  wyroby medyczne

  UDI krok po kroku

  Od 26 maja 2021 roku na części etykiet i opakowań wyrobów medycznych pojawią się specjalne kody. Kolejne będą umieszczane stopniowo – aż do 2025 roku. Dzięki temu rozwiązaniu, służącemu do oznaczania i identyfikacji urządzeń medycznych w łańcuchu dostaw opieki zdrowotnej, poprawi się bezpieczeństwo samych pacjentów. Wszystko w ramach tzw. UDI.

  Zobacz więcej

  W jakich przypadkach obowiązuje UDI? Sprawdź szczegółową klasyfikację producentów

  Na terenie Unii Europejskiej, podobnie jak już to się dzieje w Stanach Zjednoczonych, będą obowiązywać przepisy dotyczące tzw. UDI. Chodzi o Unikalną Identyfikację Wyrobów Medycznych. W praktyce: wszystkie tego typu rzeczy będą specjalnie znakowane – zarówno na etykietach, jak i opakowaniach.

  Zobacz więcej
  wydruk etykiety UDI

  Techniczne aspekty nowego wzoru kodu kreskowego UDI

  Coraz więcej wyrobów medycznych będzie znakowanych w jednolity sposób. Dzięki temu, zarówno procesy biznesowe w obszarze ochrony zdrowia, jak i bezpieczeństwo pacjentów mają się wyraźnie poprawić.

  Zobacz więcej

  UDI – jakie to ma korzyści

  Wyroby medyczne – w ich identyfikacji pomoże tzw. UDI, czyli Unikalna Identyfikacja Wyrobów Medycznych. Chodzi o zastosowanie takich oznaczeń, by przy użyciu niewielu znaków, zakodować jak najwięcej informacji – tak, by szybko i precyzyjnie rozpoznać z jakim produktem mamy do czynienia.

  Zobacz więcej
  produkacja maseczek

  Znakowanie wyrobów medycznych, czyli wszystko co musisz wiedzieć o UDI